Druhá světová válka

Působivé dílo, které na dvou CD discích podrobně zachycuje nejkrvavější válečný konflikt v historii lidstva. Poutavý příběh, v němž druhou světovou válku poznáte trochu jinak, než jste zvyklí... očima Britů a Američanů.

  Jen málo multimediálních titulů dokázalo skloubit ohromné množství informací a fundovaný výklad s unikátními fotografickými a filmovými záběry tak působivě, jako Druhá světová válka.
 
    Základem monumentálního díla je šestihodinový interaktivní dokument zachycující druhou světovou válku od kořenů, které sahají až k Versaillské smlouvě a I. světové válce, po svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki, kapitulaci Japonska a válečné tribunály v Norimberku a Tokiu.
 
    Napínavé vyprávění přibližuje dramatický boj, který Spojenci svedli s fašisty na bojištích v Evropě,

  Středomoří, jihovýchodní Asii, v Pacifiku i v Atlanském oceánu.
 
    V celkovém zpracování se citelně projevuje pohled britských a amerických historiků. Přestože zásadní podíl Rudé armády na porážce fašistického Německa v žádném případě nezpochybňuje, dílo se podrobně zabývá válkou v Tichomoří, boji v pouštích severní Afriky i v džunglích Indie a Barmy.
 
    Vynikající dokument je doplněn neméně kvalitní faktografickou částí - desítky ilustrovaných článků o vojenské výzbroji, výstroji, taktice a strategii, portréty významných politických osobností i slavných vojevůdců.

 
Držitelem výhradní licence na anglický originál World War II je společnost Marshall Media, The Orangery, 161 New Bond Street, London W1Y 9PA, UK.

    Orientaci v ohromném množství informací usnadňují stovky odkazů a několik obsáhlých rejstříků.
 
Druhá světová válka se rozsahem a kvalitou obsahu, grafického i hudebního zpracování řadí k titulům, které se v angličtině označují jako "multimedia at its best" - to nejlepší, co může v multimédiích být.

  • podrobné rejstříky
  • dva  plné  CD  disky
  • vynikající grafické zpracování
  • interaktivní dokument se zasvěceným komentářem
  • portréty významných politiků, vojevůdců i dalších osobností
  • 6 hodin mluveného slova, přes 2000 obrázků a fotografií, 40 minut videozáběrů

 POŽADAVKY NA HARDWARE A SOFTWARE
 Operační
systém   
 Windows 3.1 nebo Windows 95/98,
 nelze spustit ve Windows NT/2000/XP
 Procesor  486DX/50 MHz
 Pevný disk  8 MB volného místa
 Paměť  8 MB
 Grafika  SVGA 640x480, 256 barev
 CD-ROM  dvourychlostní mechanika
 Zvuk  šestnáctibitová SB kompatibilní
ČESKÉ VYDÁNÍ

Na lokalizaci spolupracovali: Anna Grůšová (překlad), Jaroslav Hrbek (odborná spolupráce), Richard Honzovič (dabing), Miloš Vávra (režie dabingu), Ivo Heger (zvuk), Jakub Zoubek, Radek Vondráček (grafika) a další.